Stāsti

''Mans ilgi gaidītais brīnums pieteicās novembrī. Biju ļoti laimīga ieraugot divas strīpiņas grūtniecības testā. Laiks gāja, un pavisam nejauši FB ieraudzīju sludinājumu par dūlu, mani tas ļoti ieinteresēja. Dūla Sindija dzīvo Islandē un es Latvijā.
Tā nu uzrakstīju, kad būtu gatava satikties un aprunāties par grūtniecības interesējošiem jautājumiem. Februārī grūtniecības laikā man sākās asiņošana, par ko ļoti satraucos. Sindijai es varēju jebkurā laikā uzdot jautājumus, kuri mani satrauca, viņa vienmēr palīdzēja atbalstīja, kaut arī no attāluma, bet likās, kad viņa vienmēr bija līdzās. Vienmēr, kad man bija kādas neskaidrības zināju pie kā vērsties, jo vizītēs pie mana ginekologa tādu sapratni un atbalstu neguvu. Mana grūtniecība izbeidzas 22 nedēļā, par ko ļoti pārdzīvoju, arī tad dūla mani atbalstīja, un zināju kad neesmu viena.
Paldies Tev par labajiem un sirds siltajiem vārdiem vienmēr, kad man tas bija nepieciešams. Esmu priecīga, kad iepazinu Tevi.

Ja mana grūtniecība būtu noritējusi labi, noteikti būtu gribējusi, lai mūsu notikumā būtu klāt dūla. Tā jau saka, kad nevienu cilvēku mēs nesatiekam nejauši, mums vienkārši vajadzēja satikties, kaut ko mācīties vienai no otras.''

                                                                                                                             

                                                                                                                                                                     Anonīms

''Mana pieredze ar dūlu Sindiju Tabaku!

 

       Kopš  uzzināju, ka esmu  pirmā bērna gaidībās ( beeiiidzot pēc ļoti ilgiem centieniem)  cītīgi sekoju līdzi visādiem jaunumiem un grupām, šēriem Facebook un citos soc.tīklos. Pati meklēju atbildes uz visiem jautājumiem un to bija daudz, ļoti daudz. Arī “baile” iekšā sēdēja, kas nu būs un kā. Pirmos 7 mēnešus es dzīvoju Nīderlandē un varu teikt tikai to labāko par  viņu Māmiņ skolu. Biju apčubināta, apārstēta un cik nu es sapratu valodu, tik arī apguvu visu par grūtniecību un pašu jaundzimušo.

      Problēmas sākās jau esot atpakaļ Latvijā, kad man ļoti nepaveicās ar savu ginekoloģi, pie kuras stājos uzskaitē jau 3. trimestrī. Nebija variantu, kaut kur uzskaitē vajadzēja stāties, lai novērtos pēdējās nedēļas. Un tad par laimi, es iekš Facebook pamanīju Sindijas aicinājumu, ka viņa grib satikt un PAR VELTI konsultēs jaunās māmiņas vai sievietes grūtnieces. Es labi zināju, kas ir dūla, ko viņa dara, bet man bija grūti pārliecināt vīru un izskaidrot, kāpēc man 38.nedēļā  vienai jābrauc uz Rīgu, un kas ir dūla un ko viņa man dos. Bet beigās radām kompromisu un es devos ceļā. Teicu, ja gadījumā noies ūdeņi, dūla zinās , kur mani vest un ko darīt. Ka viņa zina visu par dzemdību norisi un mēs tiksimies netālu no Rīgas dzemdību nama!! 

Satikāmies mēs neitrālā vietā un 2 stundu laikā izrunājām visus man interesējošos jautājumus. Runājot bija sajūta, ka mēs draudzenes esam jau 10 gadus, nevis 10 minūtes. Sindijai līdzi bija forši materiāli, bildes, viņa ieteica arī labu literatūru, ko palasīt angļu valodā brīvos brīžos!              Nebija neviens jautājums uz ko Sindijai nebūtu labas atbildes! Bet vairāk par visu es  priecājos , ka viņa dalījās pati ar savu dzemdību pieredzi un tas man ļoti noderēja manās dzemdībās, jo tās nebija tik veiksmīgas un rožainas, kā es biju nosapņojusi!!!!

     Pēc mūsu sarunas es  vēl staigāju 3 nedēļas, gaidot lielo dienu!!  Un kad bija pienācis Nīderlandē noteiktais termiņš, biju jau dzemdību namā uz indukciju, jo brīvprātīgi mazā ārā nākt netaisījās. Tomēr indukcija izraisīja bērna sirds darbībai pamatīgus traucējumus, man iedeva lapu, ko parakstīt , ka tiks veikts akūts ķeizars! Baile nu bija tik liela, ka lielāka nemaz nevar būt!!!! Bet atmiņā sēdēja Sindijas teiktais, ko es novērtēju VISVAIRĀK - ka ķeizars nav nekas traks, ka pēc ķeizara var būt arī dabiskas dzemdības, ka pēc ķeizara mans piens nekur nepazudīs, ka tas ir ļoti ātri, ka rēta ir maza, ka bērnam nekas nenotiks, ka dzīve pēc tam neapstājas un dzīves kvalitātei arī nekas nenotiks!!!!

      Arī pēcdzemdību periodā mēs ar Sindiju sarakstījāmies iekš Facebook. Viņa vēlreiz atgādināja, kā nodrošināt kvalitatīvu krūtsbarošanu, ka var pāris dienas nemazgāt krūtsgalus ar ūdeni, lai sadzīst un neasiņo( tas tiešām 100% strādā!!) , ka vislabākais pieniņš ir nakts stundās!

Un vislabākais, bija faktā, ka naktī, kad vīram nekādi neizdevās nomierināt mazo un manas spēku rezerves bija izsmeltas, paiet un parunāt nevarēju, viņš čukstus , bet ar pamatīga izmisuma skaņu balsī čukstēja “Tu nevari tagad tai dūlai uzrakstīt, paprasīt vai tas ir normāli, ka viņa tā raud?? “ Tagad to rakstot un atceroties es smaidu, bet teikšu godīgi, bija naktis, kad mēs raudājām visi 3 kopā. Mēs augam kopā, kļūstam ar katru dienu zinošāki. Mierīgāki.

      Zinot Sindiju, varu droši teikt, ka , ja nākošajās dzemdībās apstākļi sakritīs tā, ka viņa var būt kopā ar mums, mēs to noteikti viņai piedāvāsim! Tā ir nenovērtējama palīdzība, atbalsts un mierinājums, ko ļoti īpašā un intīmā brīdi sniedz cilvēks ar sirdi un dvēseli! Un to palīdzību aizstāt nevar ierastais med.personāls, jo viņi skrien un dara visu, pieņem 3 dzemdības vienlaikus utt., bet dūla ir kopā ar tevi un koncentrējas tikai uz tevi un tavu mazo, kas dzimst!!!!

 

                                                                                                                     Paldies Sindijai ,

                                                                                                                    No sirds Aiva  un Elisabeth

Esmu ļoti pateicīga un iesaku Sindiju kā atbalstu grūtniecības un dzemdību laikā.

Silta, mīļā un sirsnīga un pats galvenais izpalīdzīga, vienkārši superīga sieviete. Dzemdību laikā, kaut tās bija manas otrās dzemdības, visu laiku bija kopā ar mani, lai mierinātu manas sāpes ar masāžu, siltu dušu un citiem paņēmieniem. Un pats galvenais psiholoģiskais atbalsts. Pateicoties viņai dzemdības bija ātras un vieglas. 
Liels tev paldies. Iesaku katrai topošajai māmiņai. 
                                                                                                                                  M.