Search
  • Sindija Tabaka

The Doula Book


The Doula book

by Marshall H. Klaus , John H. Kennell, Phyllis H. Klaus (2012)

Kas ir dūla? Manuprāt, šajā grāmatā ir skaidri aprakstīts, ko dūla dara, ko piedāvā ,un kādi ir labumi no dūlas klātbūtnes. Sievietēm, kuras domā iet šo ceļu, lai kļūtu par dūlu, vai vēlas nolīgt tādu dzemdībās vai pēcdzemdību posmā.

Grāmatā autori vairāk koncentrējušies uz dūlu darbu dzemdībās, vairākkārt atgādinot cik svarīgs un labvēlīgs iespaids paliek, ja dūla atbalsta dzemdībās visu ģimeni. Mēs esam vairāki miljardi cilveku uz pasaules, un katrs ar savu raksturu,spejām, izturību un filozofiju. Ne katrs cilvēks (lasīt sieviete) spētu ko tādu darīt. Esot dūlai ir jāprot atdot sevi pašu, dot beznosacījuma mīlestību, vārdus (tas ir mūsu lielākais spēks!) , jābūt ļoti elastīgai. Arī attiecībā pret savām emocijām, pret kādu no notikumiem. Šie punkti grāmatā ,man lika aizdomāties noteikti, kāds cilvēks es esmu. Tā pat grāmatā bija lasāmi padomi, ko darīt un, ko nedarīt dzemdību laikā. Kā pirmo un pašu svarīgāko pasvīrtrot gribu staigāšanu un pozu maiņu vismaz reizi pusstundā līdz stundai, un urīnpūšļa iztukšošana reizi stundā, vienmēr informēt jaunos vecākus par jebkādu medicīnisku procedūru, kura nav saprotama. Informācija rada mieru un ķermenis atslābst, kad prāts saprot,kas ar viņu notiek. Arī atslābšanas metodes grāmatā ir labi aprakstītas, kuras dūla var arī parādīt partnerim. Pēcdzemdību periods aprakstīts salīdzinoši īsi. Patika komentāri, kā vizualizācijas metodes var izmantot barojot ar krūti. No dzīves piemēri grāmatā bija maz, biju domājusi,ka tur to būs vairāk. Tā vietā daudz lapas puses aizņēma statistika ar pētijumiem, kuri manuprāt, bija garlaicīgi. Godīgi, lielāko daļu es vienkārši pāršķīru. Jā, pētijumi skaidri, dūlas darbs ir nozīmīgs un labvēlīgs no ļoti daudz skatu punktiem. Piesaiste bērniņam, krūtsbarošana, pēcdzemdību depresija... Rezultāti ir fascinējoši ,arī ķeizargrieziena mammām. Taču tā ir dūlas grāmata. Es tā vietā labprāt būtu palasijusi, ko daudz lietderīgāku, ko izmantot turpmāk.

Kopumā es varu teikti,ka grāmata man patika, lasijās viegli, valoda nebija sarežģita. Radās iespaids, ka grāmatas mērķā auditorija ir nevis dūlas studentes, bet tieši ģimenes, kuras apsver ņemt vai neņemt dūlu kā atbalsta avotu. Autori bieži sevi atkārtoja, atkal un atkal. Bez tā, iespējams, grāmata būtu īsāka! Līdzi noteikti ņemu visas komforta metodes.


32 views0 comments