Search
  • Walker Karaa

Izaugsme pēc pēcdzemdību depresijas.


Transformācija pēc pēcdzemdību depresijas. Tēma par kuru nerunā, vai runā maz. Grāmata stāsta par paradoksu, kad grūtais pēcdzemdību ceļš ved uz atdzimšanu. Grāmatas autore ar savu pētījumu ir izdarījusi lielu darbu. Grāmatā var atrast ļoti daudz informāciju par pēcdzemdību depresiju kā tādu, simptomiem gan transformāciju, kā pēcdzemdību depresija ir izmainījusi sieviešu dzīvi pēc tam. Līdz šim es biju informēta ļoti skopi, kā tieši izpaužas depresija, kāpēc viņa rodas. Pēcdzemdību depresija ir galvenā depresijas forma, kurai sekojošie simptomi divu nedēļa garumā nepāriet : skumjas, intereses trūkums kas notiek apkārt, ievērojams svara trūkums vai pieaugums, miega trūkums, vai miegainība, uz

budinājums vai tieši pretēji lēnīgums un nogurums.Vainas sajūta, zems pašvērtējums, nespēja koncentrēties, periodiskas domas par nāvi un pašnāvību... Šiem visiem simptomiem vajadzētu pazust sešas nedēļas pēc dzemdībām, taču ja tā nenotiek noteikti jāgriežas pēc palīdzības. Diagnozi var noteikt tikai ārsts. Tajā pašā laikā vismaz puse no sievietēm neārstējas un nevēršas pie ārsta. Viens no iemesliem varētu būt psihotropiskie medikamenti, sievietes vēlas alternatīvas. Otrs, sociālie mediji rāda tikai smagus gadījumus, līdz ar to radot aizspriedumus par pēcdzemdību depresiju. Nejauksim pēcdzemdību depresiju ar ‘’baby blues’’ kas ir 5-10 dienas pec dzemdībām ,ar to saskarās no piecdesmit līdz astoņdesmit procentu jaunās māmiņas.

Kad sāk palikt labāk? Tas ir vienkārši. Par to ir jārunā. Pagrieziena punkts uz atveseļošanos var sākties tieši pēc zināšanām par to, kas tas ir šī depresija, izskaidrotas sajūtas un kāds, kas palīdz iztulkot domas. Un atbalsta loks - ģimene, draugi, atbalsta grupa un pediatri.

Pētījumi pierāda, ka neskatoties uz visu atbalsta komandu sieviete var vislabāk palīdzēt pati sev. Izaugsme sākas ar pēcdzemdību depresiju un turpina augt un attīstīties arī pēc tam. Kā izpaužas transformācija? Ka izmainījās attiecības ar līdzcilvēkiem, profesionālajā dzīvē? Transformācija caur vēlmi palīdzēt citiem Grāmatā ir lasāmi ļoti daudz reālu sieviešu stāsti. ‘’Šo sieviešu pieredze liek iepauzēt un pārdomāt, kā pēcdzemdību depresija dod ciešanas pati par sevi, tikai bezgalīgs cilvēka spēks un iedvesma, spēj izaugt grandiozā rezultātā’’ Kopumā grāmata lasījās viegli, neskatoties uz savu nopietnību. Grāmatu noteikti var lasīt kā dūlas, tā jaunās māmiņas un tuvinieki, kuri ir ar to saskārušies. Smalki aprakstīti simptomi, gan sieviešu dzīves stāsti un veidi kā viņas tikušas galā, vai aizvien cīnās. Grāmata man bija liels ieguvums tieši šajos jautājumos.


28 views0 comments