Search
  • Sindija Tabaka

Kā būtu ar praktiskiem padomiem no dūlas?


Par to kas ir dūla, un ko es piedāvāju varat lasīt manā mājas lapā te pat, mazliet atpakaļ. Šoreiz mans raksts būs par atbalstu grūtniecības laikā un pēcdzemdību posmā. It kā viss ir skaidrs - dūlas pamatuzdevums ir emocionāli atbalstīt jauno māmiņu un viņas ģimeni. Uzklausīt, kliedēt visas šaubas, , izskaidrot nesaprotamo, vai vienkārši kārtīgi sasmīdināt.

Kā būtu ar praktiskiem padomiem? Internets ir pārpildīts ar visādiem sarakstiem, kas nepieciešams mazulim (un jaunajai māmiņai) . Nepieciešamo lietu saraksts grūtniecībai, dodoties uz dzemdību namu, nepieciešamo lietu saraksts jaundzimušajam. Mums - vecākiem nav žēl, mēs pērkam gādājam. Aprūpes preces, apģērbi, ratiņi, autosēdeklītis. Ratiņi 3 in 1 , vai 2 in 1? Kādas firmas gultiņa? Cik lielu? Vai labāk šūpulīti? Un vispār, kur labāk bērniņam gulēt, radināt savā istabā, vai gulēt kopā no dzimšanas? Māneklītis, pudelīte, piena pumpis, vai tas ir vajadzīgs uzreiz? Es jautājumu sarakstu varētu turpināt bezgalīgi, bet kur gūt atbildes uz visiem šiem jautājumiem? Te nu ir atbilde vienā vārdā - dūla! Tieši tā. Pēc garākām vai īsākām sarunām es jums palīdzēšu saprast, kas jums ir nepieciešams un ko pavisam noteikti nav nepieciešams iegādāties. Iespējams, jums radās doma, kam man dūlu, ja man ir vairākas draudzenes ar bērniem, kuriem varu pajautāt. To darīt ir pat vēlams, taču vai Taviem pat tuvākajiem draugiem, ir tāds pats dzīves ritms un vajadzības kā Tavai ģimenei? Esmu droša, ka vajadzības atšķirsies. Dūla individuāli katrai ģimenei palīdzēs pielāgot iepirkumu sarakstu,kā arī visādi citādi noderīgi padomi kā atvieglot ikdienas dzīvi, kad jau bērniņš ir piedzimis.

''Kā tieši dūla var man palīdzēt ?'' Vispirms mēs aprunāsimies . Es uzklausīšu Tavus nodomus, vēlmes, dzīves ritmu un uzskatus, kurus nekādā veidā nemēģināšu ietekmēt vai mainīt. Pēc tam apskatīsim kādu no sarakstiem, iespējams Tu būsi kādu sagatavojusi. Un iesim cauri. Līdzīgi kā ar dzemdību plāna sastādīšanu (arī to es varu palīdzēt sastādīt). ''Noderīgu lietu paraugi. Vai dūlai tādi ir savā arsenālā?''

Patiesībā, jā. Es arī esmu mamma, un man ir palikušas ļoti daudz visādas lietiņas, ko apskatīties, novērtēt un, protams, pamēģināt. Tagad, kad esmu dūla ļoti priecājos, ka daudzas no šīm lietām man ir saglabājušās. Tuvākie draugi jau zin, ka Sindijai vienmēr ir kaut kas noderīgs. Es neiesaku konkrētu ražotāju, vai firmu, galvenais ir saprast kādas funkcijas izpilda, piemēram, piena pumpis. Krūtsbarošanas spilvens, slings, rācija un vēl daudzas, daudzas citas lietiņas, kuras ir noderīgas bērnkopībā, bet nav obligātas.

Tas pats attiecas uz māmiņu. Noderīgi padomi ērtībai un labsajūtai viņai man būs ļoti daudz. Krūšturi, veļa, punci saturoša josta un tā tālāk. Izrunāsim visu par ko vien vēlies.

Svarīgi atcerēties, ka jebkura informācija, kuru Tu uztici man (dūlai) paliek starp mums, un otrādi. Pilnīga konfidencionalitāte.


22 views0 comments