Search
  • Sindija

Kā izgulēties, kamēr baro ar krūti? Dūla dalās ar padomiem.


Nav noslēpums, ka nereti krūtsbarošana ir nogurdinošana. Un komentāri no apkārtējiem '' iedod taču beidzot pudelīti, vismaz naktī izgulēsies''.... Kā aizpildīt miega badu, tai pašā laikā turpināt veselīgu krūtsbarošanu pēc pieprasījuma? Ja vēlies zināt atbildes uz šo jautājumi, tad šis rakts ir tieši Tev!

Gulēt pēc iespējas tuvāk Jo tuvāk jaundzimušais gulēs Tev, jo vienkāršāk ir pabarot. Kāpēc? Jo ātrāk reaģē uz mazuļa izsalkuma pazīmēm un mazulis nepaspēj izbadēties. Pateicoties tam ir vieglāk un ātrāk pielikt pie krūts zīdaini, gan zīdainis krietni mazāk gaisu sarijās - daudzos gadījumos pēc tam nav nemaz jāsagaida atraudziņa. Mūsdienās ir ļoti daudz alternatīvu redeļu gultiņai, kur mazulis var gulēt- ērti, gan droši! Šādi guļot samazinās pēkšņas nāves sindroms.

Zīdīt guļus

Ja līdz šim baro savādāk, izmēģini to darīt guļus. Tas ir daudz, daudz ērtāk un atslābinošāk kā krūtsbarošana krēslā, vai dīvānā. Kā arī nav vairs jāuztraucas par nejaušu aizmigšanu sēdus ar mazuli rokās ( kas patiesībā tā arī notiek).

Biežāk piedāvāk krūti dienas laikā

Vesels, iznēsāts jaundzimušais ceļas/jāmodina ne retāk kā 4h uz ēšanu tikai pirmo mēnesi! Pēc tam zīdainis nav jāmodina nakts stundās. Ja māmiņai pilnas krūtis sagādā diskomfortu, var noslaukt ar roku tik daudz, lai atvieglotu sāpes, bet nekādā gadījumā vairāk. Kā arī autiņu naktī maina tik ilgi, līdz mazais pārstāj kakāt naktī.

Pārliecinies, ka nekas cits netraucē zīdainim saldu miegu Ne vienmēr tas ir izsalkums, kas modina naktī. Tik pat labi tas var būt pārāk sauss gaiss, istabā ir pārāk gaišs, kā arī zīdaiņiem labāk guļās vēsākās temperatūrās.

Pārbaudi savu veselību

Ja nevari aizmigt vakaros un naktīs slikti guli, tā var arī nebūt tieši krūtsbarošanas vaina. Bezmiegu var izraisīt vairogdziedzeris gan pēcdzemdību depresija, anēmija un neskaitāmas citas problēmas. Tāpēc labāk atrādies ginekologam, vai savam ģimenes ārstam.

Un pēdējais - nekoncentrējies uz laiku! Zinātnieki ir izpētijuši, ka cilvēki, kuri guļ 6-7 stundas diennaktī dzīvo ilgāk, ka tie kuri guļ vairāk kā 8 stundas diennaktī. Bet ja nopietni, tad svarīga ir pašsajūta nevis tas ko pulkstenis rāda. Mazliet pārvērtējam to saucamo '' astoņu stundu nepārtrauktu miegu.'' Svarīgāks moments ir tieši spēja ātri aizmigt pēc kārtējās pamošanās, un izmantot mazuļa mazos miedziņus, lai atpūstos, ja vien otrs bērns atļauj šādu privilēģiju. Iekārto visu sev pa rokai guļamistabā! Ūdeni, salvetītes, autiņbiksītes un tamlīdzīgas, tev noderīgas lietas. Neaizmirsti prasīt palīdzību un pieņemt uzmundrinājumus, kas ir ne mazāk svarīgi. Vīrs, radi, vai tuvākie draugi. Un, protams, dūla. Ja Tev ir kādi jautājumi, vai vēlies konsultāciju būšu priecīga palīdzēt Tev un Tavam mazulītim! Dalīšos ar padomiem un atbalstīšu. sindija.tabaka@gmail.com


119 views0 comments