Search
  • Sindija Tabaka

"Kad ārsts veica pārbaudi, bija sešu pirkstu atvērums''


data:image/gif;base64,R0lGODlhAQABAPABAP///wAAACH5BAEKAAAALAAAAAABAAEAAAICRAEAOw==

Ja apskatīsi ilustrāciju, redzi, ka atvērums (mērījumos no 0-10cm) tiek mērīts tikai ar divu pirkstu palīdzību. Pirksti tiek ievadīti dzemdību ceļos un sekojoši tiek izmērīts dzemdes kakla atvērums. Starp dzemdes kakliņu , pie pilna 10cm atvēruma, un mazuļa galvu nekas nav. Ceļi ir brīvi, lai mazais varētu ierasties šajā pasaulē! Neviens profesionālis neliek 4,5 vai 6 pirkstus, lai veiktu atvēruma mērījumus. Pie tam, šīs pārbaudes ir ļoti subjektīvas, jo neviens taču neizmanto lineālu, vai vienkārši tāpēc, katram cilvēkam mums atšķiras pirkstu izmēri. Pārbaudēm vienmēr ir jānotiek ar sievietes piekrišanu, kā arī parasti tās nesāp. Ja sāp, jāmēģina atslābināties cik vien iespējams. Elpošanas vingrinājums - Īsa ieelpa un dziļa, gara izelpa, var palīdzēt. Visbiežākajos gadījumos, kad dzirdam,'' te vēl nav nekas vaļā'' , iespējams sieviete vēl nav aktīvajā dzemdību fāzē, taču gaidīt fizioloģiskos procesus ( kā arī psiholoģiskos tai skaitā) nevienam nav pacietības, tāpēc ķerās pie dzemdību ierosināšanas. Labākajā gadījumā sūta atpakaļ uz mājām. Atgādināšu, ka dzemdības iedalās trīs fāzēs . Pirmā fāze - dzemdes kakliņa īsināšanās un pilna atvēšanās, otrā fāze - galviņas kronēšana, jeb izstumšana, un trešā fāze - placentas dzimšana. Tās sadalās vēl vairākās fāzes, bet galvenais ir atcerēties, ka ir trīs. (Zemāk ilustrācija)

Pirmā fāze, jeb atvēršanās var ilgt vairākas dienas, tāpēc es vienmēr jaunajām māmiņām atgādinu, sevišķi tām, kuras gaida pirmo bērniņu, ka dzemdībās laiks ir draugs. Ir viena lieta (process) , kas ir daudz svarīgāks par atvērumu. Kontrakcijas!

Lai bērniņš dzimtu, ir nepieciešamas spēcīgas un regulāras kontrakcijas. Sieviete var staigāt vairākas dienas ar to pašu atvērumu, taču tas neko nenozīmē, kamēr citām ir tikai saīsinājies kakliņš, un ar labām kontrakcijām pēc dažam stundām mazulis ir klāt! Ja Tev ir vēl kādi jautājumi par dzemdību norisi, droši sazinies ar mani. Sindija


218 views0 comments