Search
  • Sindija Tabaka

Karaliene Oksitocīna, Relaksīna un Adrenalīna


Paldies, ka iegriezies manā blogā. Sen neesmu rakstījusi, kaut pilna galva ar notikumiem ar ko varētu dalīties. Parasti jaunu artikulu uzrakstīt mani iedvesmo dūlošana dzemdībās, tā pat ir arī šoreiz. Māmiņas gaidot pirmo bērniņu bieži šaubās kā gan saprast, ka dzemdības sākušās? Kā atpazīt īstās kontrakcijas? Vai dzemdības sāp? Kas atvieglo sāpes? Apskatīšu šos un citus jautājums no mazliet neierasta skata punkta. Es nestāstīšu par fiziskām pārmaiņām un sajūtām, jo tās pilnīgi katrai sievietei atšķiras. Taču ir lietas, kuras paliek nemainīgas un ir ļoti svarīgi ievērot..

Vai tās ir īstās kontrakcijas? Jā, ja kontrakcija ir tik spēcīga, ka tevī vairs nepaliek neviena cita šaubu ēna. Tieši tajā brīdī dzemdības ir sākušās. Pienāks brīdis, kad nebūsi spējīga domāt ne par ko citu. Patiesībā vārds domāt šeit ir nevietā, jo šis vārds parasti apzīmē mūsu loģisko domāšanu. Analītiskā domāšana dzemdībās nepiedalās. Vismaz tā tam vajadzētu būt. Mazāk vai vairāk dzemdībās prātam ir jāizslēdzas, kā arī visam pārējam , kas prātu pamodina un var apgrūtināt dzemdību norisi. Ko tas vispār nozīmē? Dzemdību laikā sieviete ''vienkārši laiž pasaulē mazuli'', bet viņas prāts defacto iegrimst dziļā transā... Kamēr prāts ir transā ķermenis smagi strādā. Pareizāk sakot strādā divas draudzenes -Relaksīns (Relaksīna) un Oksitocīns (Oksitocīna) , bet ja dzemdību norise ir apgrūtināta pie tā varam vainot trešo draudzeni Adrenalīna (jeb adrenalīns) . Ķādas īpašības piemīt šīm dzemdību palīdzēm? Relaksīna - ir klusa un diskrēta, darbojas jau pirms dzemdībām, bet visticamāk neko nebūsi par viņu dzirdējusi. Viņa gatavo ceļu savām kolēģēm, jeb precīzāk tavam mazulim. Lai laistu pasaulē mazuli, visam iegurņa rajonam jābūt mīkstam un elastīgam. Relaksīna tieši tajā tev palīdzēs, piepildot sievietes ķermeni jau pirms dzemdībām, kam pateicoties arī notiek atvēršanās brīnums, lai caur dzemdību ceļiem varētu piedzimt galviņa ar vismaz 30cm apkārtmēru.

Oksitocīna - Tā ir karaliene starp hormoniem! Spēj smagi strādāt, taču ir ļoti kaprīza, ātri uzvelkas un pazūd. Tieši viņa atbild par kontrakcijām, kuras jūti.

Bailes, kā arī nedrošības sajūta izdala asinsritē Adrenalīnu, kas savukārt bremzē dzemdību hormonus. Kaut arī ne viena vien sieviete spēj dzemdēt neskatoties ne uz ko , viņas organismam ir daudz vairāk jāpiepūlās un jāstrādā, jo ķermenis it kā cīnās pats ar sevi, proti, hormoni darbojas pretēji. Bieži tādas dzemdības būs ilgākas, grūtākas un sāpīgākas. Kā arī pilnīgi iespējams, ka būs nepieciešama iejaukšanās. Jūtīgākas sievietes aiz nedrošības sajūtas var nedzemdēt vispār! Atceries! Dabīgas dzemdības - ātras, efektīvas un bez sarežģījumiem - var būt tikai tādā gadījumā, kad dzemdētāja (māmiņa) jūtas droši!!! Šis mehānisms ir tik vienkāršs, ka to vajadzētu mācīt katros pirmsdzemdību kursos, un katrai vecmātei vajadzētu to stāstīt un atkārtot savās vizītēs. Pagaidām ar to nodarbojamies mēs, dūlas. Ja tev ir kādi jautājumi, raksti. sindija.tabaka@gmail.com

Sindija

Materiāli no grāmatas ''Ciaza i porod bez obaw'' /I.Czarnawska


56 views0 comments