Search
  • Sindija Tabaka

Izteikt jūtas ar ziediem: Ko katrs zieds simbolizē?

Izteikt jūtas ar ziediem: Ko katrs zieds simbolizē?


Ar ziediem var izteikt gan prieku, gan līdzjūtību pasvītrojot jūsu mīlestību, draudzību un uzticību. Atgādini tuvajiem, ka ‘’esi ar tiem’’ . Šobrīd ir tik liela ziedu izvēle, ka var apmaldīties... Nesezonā ir iespējams iegādāties turpat visas puķes. Kādus ziedus izvēlēties atbilstošai situācijai? Grūtniecība, vai tās zaudējums un līdzjūtība. Bērniņa dzimšana, vai pirmā dzimšanas diena. Bieži gadās, kad mēs nevaram atrast īstos vārdus, taču ziedi runā paši par sevi. Krāsaini, koši ziedi noderēs, lai pavairotu prieku visās situācijās. Grūtniecei vai jaunajai māmiņai ir patstāvīgās hormonālās izmaiņas, kuras veicina emocionālās svārstības, dažreiz depresīvu noskaņojumu, nemieru vai pārlieku lielu norūpēšanos - krāšņs ziedu pušķis uzlabos noskaņojumu, un atgādinās, ka šis ir ļoti īpašs laiks. Auglības, ziedēšanas un izaugsmes laiks.


Ko katrs zieds simbolizē?

Rozā rozes - ziedi, kuri saka Es Tevi atbalstīšu caur caurēm visā, simbolizē maigumu, draudzību un mīlestību.

Tulpes - tulpēm ir vairākas nozīmes, atkarībā no krāsas. Violetas apzīmē cēlumu un honorāru, kaut tajā pašā laikā sarkanas apzīmē romantiku. Rozā - pieķeršanos, prieku gan atvainošanos.

Neļķes - tieši rozā neļķes apzīmē mātes mīlestību, taču baltas - beznosacījuma mīlestību, nevainību  un veiksmi. Sarkanas - mīlestību. Starp citu neļķes ir vienas no visizturīgākajām puķēm.

Krizantēmas - Optimisms, prieks un gara laimīga dzīve. Sarkana - mīlestība, bet balta - patiesība.

Peonija - krāšņi ziedi, simbolizē dziedināšanu, godināšanu un veiksmi. Vispopulārākais ir tieši rozā tonis.

Rozā vai violeta orhideja - šis ir zieds, ko var dāvināt modīgai un eksotisku stilu cienītājai ar košām krāsām. Reprezentē eleganci un sievišķību.

Narcise - atdzimšana, jauns sākums.

Margrietiņas - apzīmē jaunu sākumu, bieži izmanto, lai apsveiktu jaunos vecākus ar bērniņa dzimšanu. Simbolizē īstu mīlestību .Ģimenes simbols.

Plīvurpuķe - mūžīga mīlestība. Viens no biežāk izmantotākajiem ziediem bērnu dzimšanas un kāzu kompozīcijās. Simbolizē tīrību un nevainību.

Lizante - lieliski parāda atzinību, draudzību. Simbolizē pateicību, harizmu, parāda respektu un mīlestību.

Derētu atcerēties, ka jāizvairās no ziediem, kuri var izraisīt alerģisku reakciju. Piemēram, prīmulas un hortenzijas, vai ziedi ar putekšņiem. Ziedi ar spēcīgu smaržu var izraisīt sliktu dūšu - visa veida lillijas un ķīnas roze. Mangolijas ir pat indīgas.

Ziedi, kuri mierina... Zaudējums.

Balti ziedi simbolizē nevainību un mieru, maigi zili toņi, rozā vai violeti var būt mierinošs, vai krāsains atgādinājums par mīļoto, mazo cilvēciņu... Lillijas ir klasiskas līdzjūtības puķes, taču rozes un neļķes var būt skaists papildinājums. Mīļa un rūpju pilna dāvana sērojošiem vecākiem var arī būt groziņš ar gardu ēdienu, piemēram uzkodām, augļiem, vai pašceptiem cepumiem.Ar ziediem sērojošai sievietei vari atgādināt, ka viņa atkal ziedēs, tā pat kā šie ziedi. Tikai tam nepieciešams laiks.Lai raksts sanāktu pilnīgāks, satikos ar savu draudzeni un kolēģi floristi Tinnu Bjarnadottir.


- Kādus ziedus visbiezāk pasūta jaunajām māmiņām? Kāds ir Tavs novērojums?

Visbiežāk pasūta pasteļtoņos ziedus. Rozā, maigi zilos un dzeltenos toņos. Ja kāds grib pasūtīt zilas rozes es uzreiz atrunāju, Tu jau zini, ko es domāju par zilām rozēm (smejas). Vēl būtiski ir paturēt prātā mammu, ne tikai bērniņu. Tas nozīmē, ka ja piedzims puisītis nav obligāti ziediem jābūt zilos toņos.   Līdzjūtības ziedus labāk paturēt vienkāršā stilā. Izvairīties no eņģeļu statujām, vai svecēm kompozīcijās, lai tas neatgādina par sapni, kuram bija jāpiepildās. Laba alternatīva būs koka stādiņš, ja gadalaiks atļauj.

- Kāds ir liels ‘’nē’’ ziedu izvēlē? Vai tāds vispār ir?

Pavisam liels ''nē'' ir nest ziedus ar spēcīgām smaržām uz slimnīcu. Ziedi ar spēcīgu aromātu var ne tikai izraisīt sliktu dūšu, bet gan arī alerģisku reakciju.

Personīgi, es turētos tālāk no ļoti krāšņām un košām puķēm. Un noteikti atceries par pušķu vai kompozīciju izmēriem. Izmēram jābūt tādam, lai mammai var ziedus saņemt rokās, bez pārmērībām. Labāk tad dāvāt reizi nedēļā, vai mēnesī mazākus pušķīšus.

Un tomēr, ja Tev ļoti patīk kāds zieds - ņem viņu ciet! Neieciklējies uz simboliem, nozīmēm un tradīcijām. Klausi sirdij :)


39 views0 comments